• 0507 399 0005
  • info@makerbilisim.com

Konya Seo

Konya Seo Hizmetleri
Konya Seo Uzmanı

Konya Seo Uzmanı

Seo kelimesini bilişim ve web işlemleri ile uğraşanlar çok fazla duysak da yerel bazda ki kullanıcılarımız henüz kelime anlamını tam olarak bilmemektedir.

Seo (Search Engine Optimization ) yani Google optimizasyonudur. Kısaca halk dili ile anlatmak gerekir ise hedef Web sayfasının sizin ihtiyacınız olan Google aramalarında var olmak arama sonuçları kısmında yerini almaktır. Google sıralamaları bir takım algoritmaların birleşmesi ile oluşmaktadır. Bu algoritmaların tam olarak ne olduğu halen tam olarak bilinmemekle birlikte bazı deneme yanılma ve tecrübe ile bir takım fikirlerin edinildiği bir proje çalışması diyebiliriz. Son yıllarda ülkemizde Online Pazarlama ve  satışa ilginin artması ile birlikte seo ve sem’e (search engine marketing) ilgi bir hayli artmaktadır. Ülkemizde tam anlamı ile karşılığını bulunmamış ve değeri henüz anlaşılmamış  olsa da Seo artık bir sektör haline gelmiştir.

Seo’ya ilginin artması ile birlikte bu alanda hizmet veren bireysel ve kurumsal firma sayısı da hali ile artmıştır. Seo doğru

uygulandığında tartışmasız mükemmel sonuçların alındığı fakat yanlış uygulamalarda ise düzeltilmesi zor bir şekil alan firma bilinirliğini kaybolmasına dahi sebep olacak bir hizmet şekildir.

Konya Seo Hizmetleri

Konya Seo Hizmetleri

Son yıllarda artan ilgi ile yetkisiz kişilerin de rahatça çalışma yapabilmesi piyasadan iş alabilmesi aslında bu işin soyut bir hal oluşundan ve bu işi veren firmaların kavram olarak net olarak mevzuyu anlayamamalarından kaynaklanmaktadır.

Seo kolay bir iş değildir. Kriterler her ne kadar biliniyor gibi görünse de aslında teknik bilgi ve beceri isteyen bir iştir.

Seo 1 haftada yapılan bir işlem değildir uzun soluklu bir işlem bütünüdür. Tam anlamı ile çalışmanın amacına ulaşması için aylarca hatta yılı bulan çalışma bütünü olması gerekmektedir.

Seo için paket fiyat olamaz her kelimenin rekabet gücü farklıdır.

Sizlere Seo konusunda firmaların ne denli bir bilgiye sahip olduğunu bir örnekle anlatmak isterim. Konya’da faaliyet gösteren Ayakkabı firmasına Seo çalışmamızı bitirdik ve anahtar kelimelerimizde istediğimiz noktaya geldik. Firma yetkilisi bu durumdan hayli memnun; müşteri sayısı artar, yurtdışı bağlantıları kurar, yaptığımız işlem ne olduğunu bilmese de iyi bir şeylerin olduğunun farkında olarak halinden memnundur. X vatandaş telefon ile firma yetkilisini arar . Der ki: sitenizin Google da görünmesi için 400 TL yatırın. Firma sahibi tam olayın tadını almışken Google kendisini aradığını düşünerek parayı yatırmaz ise Google da sitenin görünmeyeceğini söyler ve firma sahibi parayı söylenen hesaba yatırır. Aylar sonra denk geldiğimizde mevzuyu bizlere anlatır. Google‘ın parasız bir hizmet olduğunu kendisine anlattık ve diğer arayan kişilere parasını kaptırmadı. İnternet ortamında bu ve bunun gibi bir çok art niyetli kişilerin olduğu da bilinmektedir.Sizler de bu şekilde bir istek talep doğrultusunda bizleri veya bu işler ile uğraşan tanıdıklarınıza lütfen danışınız

Konya Bilgisayar Teknik Servisi

Konya Seo Uzmanı

.

Seo tecrübe işidir. Seo ile 2008 yılından itibaren uğraşmaktayız. Bu sektörde çok bilgi birikiminin olmadığı yıllarda yabancı dillerdeki makaleleri okuyarak bir nebze bir şeyler öğrenebildik. Gerçi şu an dahil bu konu üzerine yeterli makale ve bilgi mevcut değil. Bunu sebebi insanların geçim şekli olarak gördükleri bu işlemleri gizlemelerinden ibarettir. Herkes gizlese de farklı işlemler yaptığını düşünse de yapılan işlemler sabittir.

Site içi ve site dışı çalışmalar olarak iki kısımdan oluşmaktadır.Bu iki işlem üzerine çalışma yapan şahıs veya firmalar işlem olarak tecrübeye göre farklılıklar göstermektedir.

Backlink; internet sitelerinin birbirine referans olması veya birbirini önermesi işlemi diyebiliriz. İternette söylenen hazır paket veya backlink gibi aslı astarı olmayan şeylere inanmayın. Backlink doğru kullanılırsa çok faydalı yanlış kullanılır ise zararlı bir argümandır. Somut bir örnekle açıklayacak olursak bir beyaz eşya tamir servisi düşünün, bu firmayı iki faklı firma size öneriyor. Birinci firma araba tamircisi diğeri aynı işi yapan beyaz eşya servisi sizce hangisini seçersiniz aynı sektörde olan kişinin önerdiğini değil mi . Ama bu zor bir iştir değil mi aynı işi yapan diğer kişiyi önerecek. Seo da bu şekilde zor olan güzeldir.

Firmanız için arama motoru optimizasyonu isterken referanslarını isteyiniz önceki yaptığı projeler, yapacak kişinin kendine güvenini test ediniz , bu işte aşırı güven ve aşırı güvensizlik çok iyi değildir.

Konya’da yıllardır bir çok sektör ve kelimede Seo çalışması yaptık. Çok şükür ki tüm çalışmalarımız anacına fazlası ile ulaştı.Biz bu işi elbette ki ücret karşılığı yaptık fakat her çalışmada zaman ve ücret düşünmeksizin aldığımızın fazlasını vermenin haklı gururunu da yaşadık.

Maker bilişim olarak Konya Seo alanında hizmet vermekteyiz kurumsal ve bireysel çözümleriniz için mutlaka arayınız 0507 399 00 05 nolu telefon numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Sormak istediklerinizi de 7/24 arayarak ücretsiz sorabilirsiniz.

Seo işlemleri esnasında anlaşma sağlandığı taktirde 15 günlük raporlar sunulur. Rakip analizleri sektör analizleri ve site analizleri müşteriye sunulur.

Seo işlemlerinde Web sitenizin mevcut yapısı Seo çalışması açısından önemli bir etkendir. Müşterilerimiz ile en çok sorun yaşadığımız konular arasındadır. Bazen ücretsiz dağıtılan bir script milyarlar harcadığınız scripte göre çok daha güzel bir altyapıya sahip olabiliyor. Örnek olarak en son ki Seo çalışmamızda x firmasının scripti kurulmuş script tamamı ile farklı bir altyapıya sahip oluş benim için sadece gösrellikten ibaretti. Sayfa ve konu title ayarı bulunmayan Description ve meta tag kısımları olmayan çöp bir scriptti. Bu script üzerine yapılmasını istemesi üzerine müşterimizi kırmayarak çalışmamızı yaptık Altyapı sebebi ile ücret verip aldığı siteyi tekrar ücret vererek kullanışlı hale getirdik. Yapılacak işlemler fazlası ile uzayarak hem vakit olarak daha geç bir zamanda teslimat yapıldı , hem de firmaya olması gerekenden yüksek bir maliyet çıktı. Böyle durumlarda şahsım adına konuşarak söylüyorum milli servete zararla aynı kefeye koymaktayım aynı işlemlere tekrar tekrar ücret ödemenin karşılığını bunu biliyorum . Sizlerden ricam Seo çalışması yaptırmasanız dahi kafanıza takılanları 0507 399 00 05 numarasını arayarak ücretsiz sorabilirsiniz.

Seo ile ilgili makalelerimizi blog sayfamızdan takip edebilir inceleyebilirsiniz.